Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΤΗΣ Γ΄ ΚΑΙ ΤΗΣ Β΄ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΤΗΣ Γ΄ ΚΑΙ ΤΗΣ Β΄ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ PDF Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 04 Δεκέμβριος 2013 18:49

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡ/ΚΗ Δ/ΝΣΗ Π. & Δ. ΕΚΠ/ΣΗΣ ΚΡΗΤΗΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΧΑΝΙΩΝ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ

Ι. Μαρκάκη 10 Καλυκάς 73100 Χανιά

Τηλέφωνο: 2821096638 Fax : 2821079656

Ημερομηνία: 03/12/2013

ΠΡΟΣ

Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΧΑΝΙΩΝ

Σήμερα 03 Δεκεμβρίου 2013 ημέρα Τρίτη και ώρα 10:15 μ.μ. στο γραφείο του Διευθυντή του Γενικού Λυκείου Ελ. Βενιζέλου, η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών για την επιλογή του ταξιδιωτικού γραφείου που θα οργανώσει τις πολυήμερες εκδρομές της Γ΄ τάξης και της Β΄ τάξης του Γενικού Λυκείου Ελ. Βενιζέλου στη Θεσσαλλονίκη και στην Αθήνα αντίστοιχα, αποτελούμενη από τους:

1. Ιωάννη Χρυσάνθου διευθυντή και πρόεδρο της επιτροπής

2. Νικολόπουλος Αλέξανδρος, μέλος

3. Θεοδωράκης Κωνσταντίνος, μέλος

4. Κατζουράκη Βαρδή εκπρόσωπο του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων

5. Δερουκάκης Ευάγγελος εκπρόσωπο των μαθητών του Λυκείου

Αξιολόγησε τις προσφορές των παρακάτω ταξιδιωτικών γραφείων λαμβάνοντας υπ' όψιν:

1) την εγκύκλιο υπ' αριθμ. 129287/Γ1 παράγραφος 2 «Για την Αξιολόγηση των προσφορών .........» , την παράγραφο 11 «Η τήρηση του προγράμματος της εκδρομής καθώς και η ασφάλεια των μαθητών σε όλη τη διάρκεια της μετακίνησης από την αναχώρηση έως και την επιστροφή τους, αποτελεί ευθύνη του αρχηγού της εκδρομής και των συνοδών εκπαιδευτικών ......... » του Υπ. Παιδείας.

2) Τη δήλωση των συνοδών καθηγητών οι οποίοι αντιλαμβάνονται τη σοβαρότητα της ευθύνης που αναλαμβάνουν ότι προϋπόθεση για να συνοδεύσουν τους μαθητές είναι απαραίτητη η αρμονική συνεργασία του ταξιδιωτικού γραφείου που θα αναλάβει την υλοποίηση των εκδρομών.

Προσφορές για την εκδρομή της Γ΄ τάξης στη Θεσσαλονίκη είναι:

1. GIANOYDAKIS TRAVEL

2. GOLD HOLIDAY TRAVEL

3. ΠΙΣΣΑΔΑΚΗΣ TRAVEL

4. BIKAKIS HOLIDAYS

5. io tours

6. Connection travel

7. Exodus travel

8. OMALOS TOURS

9. KYRIAKAKIS TRAVEL

Προσφορές για την εκδρομή της Β΄ τάξης στην Αθήνα είναι:

1. GIANOYDAKIS TRAVEL

2. GOLD HOLIDAY TRAVEL

3. ΠΙΣΣΑΔΑΚΗΣ TRAVEL

4. BIKAKIS HOLIDAYS

5. io tours

6. Exodus travel

7. OMALOS TOURS

8. KYRIAKAKIS TRAVEL

Η Επιτροπή αφού αξιολόγησε όλες τις προσφορές, ομόφωνα αποφασίζει να αναθέσει την οργάνωση της εκδρομής:

Α. Της Γ΄ τάξης στο ταξιδιωτικό γραφείο «ΠΙΣΣΑΔΑΚΗΣ TRAVEL» επιλέγοντας το ξενοδοχείο TOBACCO HOTEL (4*) με αξιολόγηση στο διαδίκτυο 7,8 και τιμή 228 ? ανά μαθητή .

Β. Της Β΄ τάξης στο ταξιδιωτικό γραφείο «KYRIAKAKIS TRAVEL» επιλέγοντας το ξενοδοχείο ASTOR HOTEL (4*) με αξιολόγηση στο διαδίκτυο 7,6 και τιμή 122 ? ανά μαθητή.

Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ

1. Ιωάννη Χρυσάνθου διευθυντή και πρόεδρο της επιτροπής