Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις 26oς Πανελλήνιος (Μαθητικός) Διαγωνισμός Πληροφορικής
26oς Πανελλήνιος (Μαθητικός) Διαγωνισμός Πληροφορικής PDF Εκτύπωση E-mail
Πέμπτη, 14 Νοέμβριος 2013 15:25

Ο Πανελλήνιος (Μαθητικός) Διαγωνισμός Πληροφορικής (ΠΔΠ). email: info@pdp.gr, URL: www.pdp.gr), διοργανώνεται από την Ελληνική Εταιρεία Επιστημόνων και Επαγγελματιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (ΕΠΥ). Ο ΠΔΠ τελεί υπό την αιγίδατου Υπουργείου Παιδείας Θρησκευμάτων Πολιτισμού και Αθλητισμού (Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α.) και αποτελεί το Εθνικό σκέλος της Διεθνούς Ολυμπιάδας Πληροφορικής που διεξάγεται κατ? έτος υπό την αιγίδα της UNESCO. Η διεξαγωγή του γίνεται με τη συνεργασία τμημάτων Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ, Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών, Εφαρμοσμένης Πληροφορικής Ελληνικών Πανεπιστημίων και τμημάτων Πληροφορικής & Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων ΤΕΙ.

Κανονισμός
Θέμα Α Φάσης (1η Έκδοση)